SAPLAMA KAYNAK KONU BAŞLIKLARI

Saplama Kaynak Nedir?

Saplama Kaynak Ürünleri hemen hemen endüstrinin her sektöründe bağlantılı uygulamalarda kullanılmaktadır. Nelson Saplama Kaynak ® (Stud Welding) ile kaynak saplamaları, cıvataları veya pimleri mili saniyeler içerisinde metal yüzeye kaynak katkı maddesi uygulamadan kaynatılır.

Saplama Kaynak Nerelerde Kullanılır?

Bulunması ile Amerikan askeriyesine ikinci dünya savaşı sırasında 50 milyon saat tasarruf ettiren bu teknoloji, bugün kullanım kolaylığından dolayı inşaat, otomotiv veya metal işleme sektöründe geniş bir uygulama alanına sahiptir.

Saplama Kaynak Uygulama Tekniği

Uygulamaya uygun saplama vida seçildikten sonra Saplama Kaynak Tabancası metal yüzeyin üzerine bastırılır. Bu esnada Nelson Saplama Kaynak ® Makinesi saplama vidanın ve metal yüzeyin birleştirme noktalarını elektrik arkı ile eritir. Sonuç olarak saplama vida metal yüzeye yüksek standart kopma değerlerini
karşılayacak şekilde kopmaksızın kaynatılır.Bu uygulamanın tercih edilmesinin en büyük sebebi kolay ve çok pratik olmasıdır. Klasik kaynak tekniğinin aksine kalifiye bir elemana bağımlı olmadan daha seri ve yüksek verimde yapılan bir kaynak teknolojisidir.

Saplama Kaynak Uygulama

Stud Welding ürünleri, dış dişli bağlantılar, bağlayıcılar, beton ankraj, yapı çeliğinde kesme çivisi, parça bağlantıları, boru ve kablo tutucu bağlantıları, kaynak saplamaları, cihaz yerleştirme, montajı ve bunların kaynaklanması gibi alanlar için tasarlanmıştır.

Saplama Kaynak Avantajları

– Kısa kaynak süresinden dolayı oluşan yüksek iş verimliliği
– Yüzeyin tamamı kaynatıldığından dolayı yüksek dayanıklılık sağlar
– Kaynak yapılan yüzeye zarar vermez
– Kaynak yapılan parçanın arka yüzeyinde iz bırakmaz
– Basit kullanım
– Nelson saplama kaynak makinası bakım gerektirmez
– Sızıntısız kaynak oluşturmaktadır
– Otomasyon sistemi şeklinde uygulanabilir

Hızlı Teklif Al